Србија го испорача Хаџиќ во Хаг

Трибуналот го доби и последниот бегалец Сопругата на Хаџиќ, Живка, за српски "Курир" вели дека е јавна тајна дека нејзиниот сопруг има љубовница и дете со неа. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Поранешниот лидер на Србите од Хрватска, Горан Хаџиќ би требало првпат да излезе пред хашкиот суд во понеделник. Тој вчера беше екстрадиран во Холандија, каде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Горан Хаџиќ вчера со авион беше префрлен од Белград во Хаг, со што на Хашкиот суд му беше испорачан и последниот обвинет за воени злосторства во поранешна ...
| | веќе видена | слични

БЕЛГРАД – Хашкиот обвинет Горан Хаџиќ со владин авион вчера околу 12,15 часот одлета за Холандија. Хаџиќ дојде на аеродромот од Нови Сад каде што беше во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Засега не се планираат рестрикции на границите и во организирањето помасовни настани, но можно е од есен да ги има за невакцинираните граѓани. Се размислува за ...
сите 468 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 143 | | | веќе видена

Охрид, 27. јули 2021 (InPress) – Георгиески е синоним за селективност која произведува корупција и криминал и злоупотреба на општинските институции за ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија го испорача Хаџиќ во Хаг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: