Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме тоа


- Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, ...
| | веќе видена | слични

Во вчерашното гостување во „Топ тема“, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски истакна дека ако договорот со Грција бил така добар како што СДСМ ...
| | веќе видена | слични

Во гостување на „Топ Тема“, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски на досега невидените навреди од министерот за надворешени работи, Никола ...
| | веќе видена | слични

Во жестоката дебата која се одвиваше во емисијата Топ тема, помеѓу потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и Министерот за надворешни работи Никола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во емисијата „Топ Тема“ на Телма телевизија гостуваа министерот за надворешни работи Никола Димитров и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата Топ Тема емитувана на Телма телевизија, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски во дебата со Министерот за надворешни работи Никола ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во емисијата „Топ Тема“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, кој ги произнесе ставовите на партијата околу референдумот. -Ставот на ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување на „Топ Тема“ потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски вели дека Македонија ќе стане единствената држава која се откажала ...
| | веќе видена | слични

Во емисијата „Топ Тема“ на Телма телевизија гостуваат министерот за надворешни работи Никола Димитров и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кога своевремено можеа Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски да коалицираат, и заеднички да излезат на избори, тогаш зошто не би можело да се поверува дека и ...
сите 223 | | | веќе видена

„Точно така ќе бојкотираме бидејќи се работи за закон спакуван во обланда за пуштање на криминалци на слобода. Ова е втор пат што се случува еднаш тоа се случи ...
сите 588 | | | веќе видена

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
сите 350 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги демантира дезинформациите изнесени од граѓански здруженија дека полицијата наводно не постапила по пријавите на жените ...
сите 92 | | | веќе видена

Пожар изби на свадба во Ирак, каде има 113 загинати, а 50 луѓе се во критична состојба. Свадбената прослава била во областа Хамданија во ирачката провинција ...
сите 38 | | | веќе видена

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
сите 224 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ако референдумот биде успешен и мнозинството е „за“, ќе го почитуваме тоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: