Груевски: За секој град, за секоја општина ќе имаме конкретна програма, концепт за развој на секое место на живеење


-Најголемите резултати во животот најчесто се постигнуваат со едноставни средства и искажување на вообичаени одлики. Имајте доверба во себе, затоа што ќе ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ испрати писмено соопштение реакција на денешната прес-конференција на Алексаднар Тргачевски од ВМРО-ДПМНЕ.„ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести преку ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантираше лажните вести што ги пласира ВМРО-ДПМНЕ. Злоупотребата на полицијата за предизборно застрашување и ...
| | веќе видена | слични

„ВМРО-ДПМНЕ продолжува да шири лажни вести преку кои очајнички се обидува да се спаси од извесниот пораз на локалните избори“, стои во реакцијата на СДСМ на ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ лаже дека странски инвеститори планираат да заминат од земјата, интересот за инвестирање во земјава се зголемува. Со новиот План за економски раст ...
| | веќе видена | слични

„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешното управување на финансиите од страна на Владата предводена од СДСМ и затоа секојдневно шири лажни вести. Граѓаните ...
| | веќе видена | слични

СДСМ со писмено соопштение реагира на изјавата на Соња Гелова -Стојанова од ВМРО-ДПМНЕ.„ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со успешното управување на финансиите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цената на електричната енергија не се формира пред или постизборно, тоа е лага на ВМРО-ДПМНЕ, цената на електричната енергија, според услови и критериуми, ја ...
сите 333 | | | веќе видена

Во Македонија позитивно на коронавирусот е дете од една година кое одело во градинка. 15-месечното дете престојувало во градинка само еден час на 9 септември. ...
сите 217 | | | веќе видена

Координатор на пратеничката група на ДУИ ќе биде Изет Меџити, поранешниот градоначалник на Чаир. Во претходниот состав координатор на пратеничката група на ...
сите 299 | | | веќе видена

Не се знае колку јавни објекти имаат неисправна инсталација за противпожарна заштита, па затоа приоритет во годинашниот план на Дирекцијата за заштита и ...
сите 132 | | | веќе видена

Вицепремиерот во Владата Артан Груби, кој сака да си се нарекува прв, е револтиран од однесувањето на навивачите на Вардар на натреварот со Шкупи. Но, Груби ...
сите 131 | | | веќе видена

Побезбедно и подобро е учебната година да ја започнеме со физичко присуство до трето одделение, а останатите со онлајн настава. Сметаме дека овој модел е ...
сите 197 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Груевски: За секој град, за секоја општина ќе имаме конкретна програма, концепт за развој на секое место на живеење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: