СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане со насилство врз граѓаните


3 копии
4 копии
4 копии

Народот јасно им порача дека не поминува ниту тиранската платформа, ниту негирањето на македонскиот народ, химна и знаме, се она за кое што СДС упорно молчи, а ...
| | веќе видена | слични

Дури и на Велики Петок продолжи битката меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата на Зоран Заев, во Македонија многу брзо ќе се реализира барањето на големиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Новото парламентарно мнозинство ја презема обврската многу скоро да ги одблокира демократските процеси и да избере нова реформска Влада којашто ќе обезбеди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ покажува дека за него нема ништо свето, ниту празници, ниту национални и државни интереси, стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ на утринското соопштение на ...
| | веќе видена | слични

И денеска продолжија партиските соопштенија. Од Социјалдемократскиот сојуз на македонија во своето соопштение до медиумите велат дека новото парламентарно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повикувањето на поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски на информативен разговор во судот на претходна постапка за премиерот Зоран Заев е ...
сите 227 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 124 | | | веќе видена

Дозволата за градење на локацијата наспроти Холидеј ин на „маса“ пред градоначалникот Богдановиќ. Македонската православна црква и Зоран Антиќ чекаат на потпис ...
сите 206 | | | веќе видена

САД бара да се заштити интегритетот на системот за издавање на пасоши. Американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба му потенцираше на министерот за ...
сите 185 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ да престане со насилство врз граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: