Санирана околу 90 отсто од проценетата штета од невремето во Шипковица


2 копии

Санирана е речиси 90 проценти од проценетата штета од невремето што точно пред една година го погоди населеното место Шипковица. Досега се исплатени 500 илјади ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од проектот за изградба на домови на социјално ранливи групи реален бенефит гледаат ранливите категории на граѓани за кои ВМРО-ДПМНЕ реално се грижи, а кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Во посета на Шипковица денеска беше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски кој се сретна со жителите на Шипковица и направи увид на она што досега е ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска беше во работна посета на општините Тетово и Гостивар. Ја започна во селото Шипковица, кое лани беше ...
| | веќе видена | слични

Коритото на реката која го поплави селото Шипковица пред една година се уште не е проширено и селаните стравуваат дека истото може повторно да им се случи ...
| | веќе видена | слични

Груевски направи увид во реконструкцијата на патот Тетово – Гостивар на делот од селата Брвеница до Чегране. Изградбата на овој патен правец во којшто се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гневните и тажни демонстранти во Бејрут во вторникот ги прочитаа имињата на 171 лице загинати во експлозијата на тамошното пристаниште, која минатата недела ...
сите 606 | | | веќе видена

Во Чаир в петок ќе се одржи уште еден протест против поскапувањето на струјата, односно измената на тарифите што ја одобри Регулаторната комисија за енергетика ...
сите 300 | | | веќе видена

Читам вести каде што СДСМ брифираат дека нивниот Стево ќе им даде мандат да преговараат, противуставно, за да врати што го направија Претседател и впрочем на ...
сите 167 | | | веќе видена

Засега нема одлука за воведување на ПЦР тестови за граѓанитекои транзитираат низ Македонија.На денешниот состанок на Комисијата за заразни болести беше ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Санирана околу 90 отсто од проценетата штета од невремето во Шипковица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: