Старо - нови пазари за формирање на новата Влада

Утрешната инаугурација на вториот мандат за шеф на државата на Ѓорге Иванов е уште еден тест за партијата на Ахмети, дали и за тоа ќе се премисли и ќе го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Едногласниот реизбор на Трајко Вељановски за претседател на Парламентот како единствен предлог за оваа функција, но и согласноста на ДУИ и покрај нивните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните 24 часа во Хрватска се регистрирани 11 нови случаи на заразени со корона вирусот, а починале осум луѓе. Бројот на активни случаи во моментов ...
сите 543 | | | веќе видена

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 321 | | | веќе видена

СУТКОЗ, синдикатот на угостителството и туризмот, како што велат во денешното соопштени, уште на самиот почеток на здравствената криза предупредувале дека ...
сите 228 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 323 | | | веќе видена

Поранешниот германски репрезентативец Дитмар Хаман вели дека Кристијано Роналдо само дополнително ги мотивирал „панцирите“ со атрактивниот потег и акцијата ...
сите 133 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Залихите од кинеската вакцина „Синофарм“ се потрошени, освен за оние кои треба да ја примат втората доза од вакцината. Од утре, за македонските граѓани ќе биде ...
сите 115 | | | веќе видена

Македонската репрезентација денеска против Холандија го игра последниот натпревар на Европското првенство, ова ќе биде меч со посебни емоции, Горан Пандев за ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Старо - нови пазари за формирање на новата Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: