Ненадеен пресврт – ДУИ се откажа од главното барање

2 копии

ДУИ е подготвена да ја признае леитимноста на претседателот Ѓорге Иванов ако Македонија направи компромис и стане дел од НАТО на самитот во септември, вели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„ДУИ може да го признае легитимитетот на претседателот Ѓорге Иванов ако Македонија стане членка на НАТО во наредните шест месеци“ – вели портпаролот на ДУИ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Македонска пошта повеќе нема да биде во „владение“ на ДУИ, оти раководството на ова јавно претпријатие во иднина ќе биде од ВМРО-ДПМНЕ, кое пак ќе се откаже од ...
| | веќе видена | слични

Првиот човек на Управата за јавни приходи ќе биде предложен од ДУИ, а право за предлог за прв човек на Македонска пошта ќе има ВМРО-ДПМНЕ, пишува порталот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова изјави дека Соединетите Американски Држави, пред да го изговорат зборот „закон“, ...
сите 425 | | | веќе видена

Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја одобри вакцината на „Фајзер“ за ...
сите 432 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 89 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ненадеен пресврт – ДУИ се откажа од главното барање

Од:
До кого (е-маил):
Порака: