Каракамишева-Јовановска: Провидноста на сценариото на СДСМ е одамна очигледно

Чинот на враќање на мандатите е дел од едно поопсежно сценарио осмислено во потесни кругови на СДСМ за дестабилизирање на РМ, и за внесување на политички ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
8 копии

Ниту дел од неговите најблиски соработници немаат идеја зошто лидерот на најголемата македонска опозициска партија Зоран Заев игра за грчките интереси. На ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на СДСМ- Зоран Заев е категоричен- нема раскол во партијата. Според него, барањата за негова смена кои беа искажани на централниот одбор на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 723 лица го искористиле правото на глас во рамки на денешното гласање на лица заболени од КОВИД-19 и во самоизолација, информираше денеска Државната ...
сите 516 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 149 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 225 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каракамишева-Јовановска: Провидноста на сценариото на СДСМ е одамна очигледно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: