Промотивна конвенција на Таравари: Ќе бидам поинаков, ќе бидам претседател на сите граѓани


„Оваа кандидатура е одговорност, но истовремено и најголема привилегија што сум ја имал во животот. Како кандидат за претседател сум предложен од коалицијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Без разлика на сите случувања во Алијанса за Албанците, во Централен регистар сè уште стои дека јас сум претседател. На наша страна се фактите и аргументите и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Социјалдемократскиот сојуз на Македонија веќе е завршена постапката на предлагање на кандидати за пратеници. Во моментов се водат разговори со коалициските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кандидатот за претседател која ја доби поддршката од албанската опозиција, Арбен Таравари, вели дека албанскиот гласачки електорат од 2011 година гласал против ...
| | веќе видена | слични

По завршувањето на рокот за собирање на потребните потписи за кандидатурата, Државната изборна комисија ќе прави проверка на кандидатурите што треба да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прегласувањето на седумте избирачки места во петтата и шестата изборна единица ќе се одржи на 22 мај соопшти вчера на седница Државната изборна комисија по ...
сите 359 | | | веќе видена

Скопската обвинителка Жаклина Крстевска-Јосифовска ја заврши истражната постапкa, односно како што појаснуваат од ОЈО Скопје за
сите 210 | | | веќе видена

Протече првата снимка од соборениот хеликоптер: „Целосно изгорел“ Потврдено е дека Иранскиот претседател Ебрахим Раиси е мртов откако иранските агенции ...
сите 112 | | | веќе видена

„За какви било избори да се однесува, дијаспората е игнорирана и силувана во изборниот процес“ –овој коментар на соопштението дека иселениците нема да гласаат ...
сите 126 | | | веќе видена

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Љ.К.(66) од скопското село Стајковци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“ по член ...
сите 98 | | | веќе видена

САД го поддржуваат Преспанскиот договор со Грција и беа разочарани што претседателката Гордана Сиљановска-Давкова не го користеше уставното име С. Македонија ...
сите 90 | | | веќе видена

Ако играат чесно, ВМРО-ДПМНЕ нека го врати уставното име во првите денови. Ги имаат бројките со другите партии, вели министерот за правда, Кренар Лога. „Штом ...
сите 609 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Промотивна конвенција на Таравари: Ќе бидам поинаков, ќе бидам претседател на сите граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: