Претседателските кандидати „на дланка“

5 копии

Партијата на пензионери даде поддршка на Стево Пендаровски како кандидат за претседател, на денешната конвенција која се одржува во Скопје, одржувајќи и ...
| | веќе видена | слични

Партијата на пензионери ќе го поддржи претседателскиот кандидат номиниран од СДСМ, Стево Пендаровски, кој е и актуелен шеф на државата. Денеска тие ќе одржат ...
| | веќе видена | слични

За дваесеттина денови започнува кампањата за претседателските избори чиј прв круг е закажан за 24 април. Иако има уште доста до официјалниот старт на ...
| | веќе видена | слични

Политичкиот аналитичар и новинар Сефер Селими во интервју за Слободен Печат рече дека меѓу двата круга од претседателските избори, партиите од албанскиот ...
| | веќе видена | слични

Може да има повеќе причини што СДСМ одат на изборите со истите луѓе. Првата е што можеби сметаат дека немаат подобри луѓе што ќе остварат подобар резултат. Јас ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Како што јави „Си-Ен-Ен“, предложениот договор добил зелено светло од Израел пред амандманот, а вклучувал ослободување на киднапираните израелски заложници во ...
сите 378 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 425 | | | веќе видена

Иџет Мемети утре ќе оди во Кривичниот суд да дознае зошто обвинителството бара тој да не ја напушта државата. Поранешниот народен правобранител и актуелен ...
сите 206 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена

Вработени во затворот „Идризово“ завршија на Токсикологија по пожарот во женското одделение. Пожарот го потврди и oд полицијата. „Вчера во 19.55 часот во СВР ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателските кандидати „на дланка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: