Седум кандидати во трката за претседател на државата


На социјалните мрежи деновиве сњ појавија невкусни шеги на сметка на физичкиот изглед на вицепремиерот Бојан Маричиќ. На фотографијата која се споделува ...
| | веќе видена | слични

Партијата на Али Ахмети која 22 години е на власт и има контрола врз огромен број важни ресурси во државата повеќе месеци работи на прибирање на материјали со ...
| | веќе видена | слични

Иако официјално не е започната кампањата, неофицијално, претседателските кандидати наголемо се промовираат на своите профили на социјалните мрежи. Кандидатот ...
| | веќе видена | слични

Министерот Бујар Османи е должен да објасни зошто и врз основа на какви анализи и аргументи ОБВСЕ оценил дека изборите во Македонија можат да предизвикат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанската опозиција го обвинува Бујар Османи за, како што велат, оценката за земјава од страна на ОБСЕ како кревка демократија. Поради страв од нерегуларности ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Маричиќ, Османи и Груби да не ги злоупотребуваат службените возила како до сега, секоја злоупотреба ќе биде истражена по 8 мај. Функционерите од СДС и ДУИ кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Канцеларијата на ОБСЕ-ОДИХР, поради стравот од изборни нерегуларности на наредните претседателски и парламентарни избори во Северна Македонија, одлучи овој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 477 | | | веќе видена

Засега не постои никаква намера за активирање на процедурата за прекршување на Договорот од Преспа, истакна министерот за надворешни работи на Грција Јоргос ...
сите 374 | | | веќе видена

„Со оглед на тоа каква е ситуацијата дека ВМРО-ДПМНЕ како победник на овие избори и иден мандатар и креатор на идната влада јас сум длабоко убеден дека тој ...
сите 383 | | | веќе видена

Ја очекуваме новата Влада на ... Македонија, да положи свечена заклетва , да ги слушнеме позициите, но првите знаци не се добри, не се охрабрувачки. Ние ги ...
сите 210 | | | веќе видена

Додека Европскиот фронт се жали на прегласувањето во среда и додека го критикуваат ВРЕДИ дека нема легитимитет да ги застапува Албанците, Изет Меџити им ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум кандидати во трката за претседател на државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: