Поништено контроверзното мислење за градба на висококатница кај ГОБ „8 Септември“

Скопскиот Конзерваторски центар го поништи контроверзното позитивно мислење издадено за висококатницата кај поликлиника „Букурешт“ врз основа на кое потоа ...
| | веќе видена | слични

Продолжува молкот од Општина Карпош и после цела недела откако Конзерваторски центар го поништи претходно издаденото позитивно конзерваторско мислење за ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што Конзерваторскиот центар го поништи решението за изградба на високатницата во Карпош таа продолжува да се гради. Датумот на ова решение во ...
| | веќе видена | слични

Се врши расчистување на вегетацијата по барање на сопственикот на земјиштето. Ова е единствената официјална информација за расчистувањето на земјиштето покрај ...
| | веќе видена | слични

Поништеното конзерваторско мислење за изградба на 17-катницата кај Воена болница вчера е доставено до Општина Карпош. Со тоа, Општината сега треба да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Шефот на Дирекцијата за комуникации на турското претседателство Фахретин Алтун соопшти дека Ердоган имал телефонски разговор со палестинскиот претседател ...
сите 414 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинарите и медиумските работници (ССНМ) изразуваат сериозна загриженост за ...
сите 221 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова, кандидат за претседател на Македонија од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ се огласи на социјалноите мрежи по митингот во ...
сите 152 | | | веќе видена

Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација, уште во првиот изборен круг да покажеме дека сме за нормална, напредна и европска ...
сите 208 | | | веќе видена

Toa што кандидатот на владејачката партија на централно ниво, СДСМ, Стево Пендаровски и на владејачката партија на локално ниво, ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска ...
сите 160 | | | веќе видена

Израел очекува напад од Иран, опасност од голема војна на Блискиот Исток. Американските власти веруваат дека Иран може да го нападне Израел за само неколку ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поништено контроверзното мислење за градба на висококатница кај ГОБ „8 Септември“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: