Швајцарија обезбедила 260 милијарди франци за спас на банката Кредит Свис

Швајцарскиот финансиски регулатор „Финма“ ја разгледува можноста за покренување дисциплинска одговорност против газдите на банката „Кредит Свис“ по нејзиното ...
| | веќе видена | слични

Швајцарскиот прехранбен гигант Нестле ќе ги преиспита своите односи со банките по преземањето на Кредит Свис од страна на конкурентската УБС, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на саудиската национална банка Амар ал Кудаири поднесе оставка од „лични причини“ бидејќи неговите изјави за банката Кредит Свисс (Credit Susse), ...
| | веќе видена | слични

Амар Ал Кудаири, претседател на Саудиска национална банка, која е еден од најголемите акционери на Credit Suisse, поднесе оставка само неколку дена откако ...
| | веќе видена | слични

Најголемата германска банка Дојче банк загуби дури 15 отсто од вредноста по големиот пад на цените на акциите на берзите, што дополнително ја разниша довербата ...
| | веќе видена | слични

Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
| | веќе видена | слични

Акциите на Дојче банк паднаа во петокот, додека трошоците за осигурувањето од неисполнување на обврските се зголемија, бидејќи германскиот заемодавач беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 398 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена

Канадскиот премиер Џастин Трудо, кој денеска беше во ненадејна посета на Киев, рече дека уништувањето на браната Каховка во јужна Украина, што предизвика ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарија обезбедила 260 милијарди франци за спас на банката Кредит Свис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: