ПРЕГОЛЕМА ЗА ШВАЈЦАРИЈА: Спасувањето на Credit Suisse создава банка двојно поголема од економијата


Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
| | веќе видена | слични

Меѓу низата решенија за намалување на инфлацијата и постигнување економска стабилност и раст проф.д-р Синиша Наумоски како примарна ја посочува потребата од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четворица банкари кои му овозможиле на пријателот на Владимир Путин да депонира огромни суми во швајцарските банки се прогласени за виновни за небрежност. ...
| | веќе видена | слични

Поранешните директори на филијалата на руската Газпромбанк во Цирих добија високи казни затоа што му помагале на рускиот музичар Сергеј Ролдугин да ги пере ...
| | веќе видена | слични

Владејачката партија на италијанскиот премиер Џорџа Мелони во парламентот го претстави предлог-законот за одвојување на банкарското работење со граѓаните и ...
| | веќе видена | слични

Економската криза со која се соочуваме е различна од светската финансиска криза од 2008 година, потенцира професорот Синиша Наумоски. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 566 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 334 | | | веќе видена

МЗ по бројните негативни рекации од јавноста, излезе со појаснување за МИА, во кое тврди дека ќе бидат исти цените за косовските и албанските државјани како за ...
сите 314 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 231 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 99 | | | веќе видена

Добро е што ВМРО-ДПМНЕ ја прифати подадената рака. Промената на ставот на ВМРО-ДПМНЕ со прифаќање на уставните измени и учество во широка Влада за европски ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕГОЛЕМА ЗА ШВАЈЦАРИЈА: Спасувањето на Credit Suisse создава банка двојно поголема од економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: