НА ЕУ И СЕ ЗАКАНУВА БАНКРОТ?! НАЈГОЛЕМАТА ГЕРМАНСКА БАНКА ЗА ЕДЕН ДЕН ИЗГУБИ 15 ПОСТО ОД ВРЕДНОСТА: Невиден земјотрес во финансискиот сектор!


Најголемата германска банка Дојче банк загуби дури 15 отсто од вредноста по големиот пад на цените на акциите на берзите, што дополнително ја разниша довербата ...
| | веќе видена | слични

И покрај ехото на неодамнешната криза на доверба во банкарскиот систем и неизвесностите во однос на растот на глобалната економија, светските берзи го завршија ...
| | веќе видена | слични

Меѓу низата решенија за намалување на инфлацијата и постигнување економска стабилност и раст проф.д-р Синиша Наумоски како примарна ја посочува потребата од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кина ги нарече „неодговорни“ и „неразумни“ изјавите на американската министерка за финансии Џенет Јелен, која рече дека кредитните активности на Пекинг ги ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Кина со силни критики на забелешките на американската министерка за финансии Џенет Јелен за кредитните активности на Пекинг кои, ...
| | веќе видена | слични

Економската криза со која се соочуваме е различна од светската финансиска криза од 2008 година, потенцира професорот Синиша Наумоски. Тој вели дека ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Економските податоци сè уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фановите се собираат пред портите на домот на Тина Тарнер во Куснахт во близина на Цирих откако синоќа беше објавено дека славната пејачка починала. ...
сите 67 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 165 | | | веќе видена

ВМРО-Народна ќе гласа против за петте предлог-закони со ознака на европско знаме, поврзани со изградбата на дел од Коридорите 8 и 10Д, кои што поминаа на ...
сите 91 | | | веќе видена

Пратеникот Антонијо Милошоски во емисијата „За или против“ на Алфа ТВ рече дека претставниците на власта надвор од нивните законски овластувања потпишале ...
сите 369 | | | веќе видена

Владата соопшти дека европарламентарците изгласале одобрување на 100 милиони евра макрофинансиска помош за Македонија. Средствата од овој инструмент ќе бидат ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НА ЕУ И СЕ ЗАКАНУВА БАНКРОТ?! НАЈГОЛЕМАТА ГЕРМАНСКА БАНКА ЗА ЕДЕН ДЕН ИЗГУБИ 15 ПОСТО ОД ВРЕДНОСТА: Невиден земјотрес во финансискиот сектор!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: