Димовски: Работникот ќе си најде работа во странство, а фирмите што ќе прават?


Законот вели дека минималната плата не смее да биде помалку од 57 отсто од просечната плата. ССМ успеа делумно да го спроведе ова онаму каде што има синдикално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во многу од државните институции наголемо се работи на кроење списоци за тоа кои административци ќе бидат први на листите што ќе работат од дома, а во некои од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, во интервјуто за емисијата „360 степени“ на Алсат ТВ зборуваше за растот на минималната плата и на пензиите кои Владата ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постојат случаи кога вработени на одредени позиции во јавниот сектор имаат повисоки плати од претседателот на државата и од претседателот на Уставниот суд, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски во вечерашното интервју во емисијата „360 степени“ на Телевизија Алсат кажа дека од првиот ден од неговото доаѓање во ...
| | веќе видена | слични

Владините препораки за намалување на расходите на буџетарите, но и низата различни информации, па потоа објаснувања, предизвикаа бурни реакции во јавноста. ...
| | веќе видена | слични

Владините препораки за намалување на расходите на буџетските корисници предизвикаа бурни реакции во јавноста. Синдикатите реагираат дека со тоа се кратат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По шест години откако тогашното Специјално јавно обвинителство - СЈО ја отвори истрагата за случајот наречен „Трезор“ за набавката на опрема за прислушување, ...
сите 141 | | | веќе видена

„Не верувам дека Мицкоски ќе биде толку наивен пред електоратот и пред светот за неговата партија да добие црна дамка и да спречи почеток на преговори со ...
сите 51 | | | веќе видена

Управниот одбор на ЗЕЛС денеска донел заклучок сите општини кои добиле допис од ЕВН во кој се бара потрошувачите кои до 1 јануари 2022 година не биле мали ...
сите 289 | | | веќе видена

Овие цени се поддржани од надежите дека ревидираните мерки за ограничување на коронавирусот во Кина ќе ја засилат побарувачката и загриженоста за снабдувањето ...
сите 186 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 53-годишен возач кој со својот „мини купер“ направил прекршок поради кој загина 14-годишен ...
сите 72 | | | веќе видена

Независниот синдикат на полицијата денеска организираше протест пред Одделението за внатрешни работи во Кочани поради суспендирање на четворица полициски ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димовски: Работникот ќе си најде работа во странство, а фирмите што ќе прават?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: