ОСМАНИ НИ ПОЈАСНИ ИЛИ НЕ ЗБУНИ - не го отфрливме целиот француски предлог, туку само спорниот дел


Министерот за надворешни работи, Бујар Османи на гостувањето во „10 минути“ на „ТВ21“ кажа дека не бил одбиен „францускиот предлог“, туку спорниот дел. Османи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во телевизиска дебата на бугарската национална телевизиај БНТ, кај Бојко Василев, во која учествуваа сен Василев ПП, Мустафа Карадај ДПС и Христо Иванов од ДБ; ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еден од ретките бугарски политичари кој има имиџ на умереност Христо Иванов, лидерот на „Демократска Бугарија“, која пак беше единствената партија на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи доби ироничен одговор на неговите закани дека ако не се прифати францускиот предлог ќе дојде до меѓуетнички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Демократска Бугарија, Христо Иванов, кој има имиџ на умерен политичар во дебата на Бугарската национална телевизија оценува дека нема никакви ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на Демократска Бугарија, Христо Иванов, кој има имиџ на умерен политичар во дебата на Бугарската национална телевизија оценува дека нема никакви ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владини претставници денеска продолжуваат со консултации и информирање на најважните чинители и јавноста за последниот европски модифициран предлог којшто ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот јазик како клучна одредница на македонскиот национален идентитет ќе стане еден од 25 те јазици на Европската Унија, доколку го прифатиме ...
| | веќе видена | слични

Консултациите за францускиот предлог за кревање на бугарското вето и отворање преговори со ЕУ продолжуваат, па за денеска е најавена средба на премиерот ...
| | веќе видена | слични

Со сета одговорност кажувам дека ова што го имаме е добар предлог и ги демантирам сите шпекулации кои вчера се појавија во врска со јазикот, дека ќе ни се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 432 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 433 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 93 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рој Кин очекува Ерлинг Халанд да постигне 30-40 погодоци оваа сезона, и на дефанзивците кои треба да го чуваат ...
сите 214 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 66 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОСМАНИ НИ ПОЈАСНИ ИЛИ НЕ ЗБУНИ - не го отфрливме целиот француски предлог, туку само спорниот дел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: