Драматичен апел на Мицкоски до премиерот: Апелирам, не прави историска грешка кон Македонците (ВИДЕО)


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со драматичен апел кон премиерот Ковачевски во обид да го разубеди да не ја прифаќа таканаречениот Француски предлог. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
| | веќе видена | слични

Еврокомесарот Вархеји не гледа пречка во негативниот став на македонската влада за актуелниот француски предлог. Еврокомесарот за проширување смета дека е ...
| | веќе видена | слични

На три дена до крајот на француското претседателство, македонската Влада чека модифициран предлог за решавање на отворените прашања со Бугарија, кој ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Мицкоски лично присуствуваше на Конгрес на Европската народна партија каде премолчено се согласи на Резолуција која ги промовираше бугарските позиции. Лажеа ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Додека СДСМ ги заштитува државните и националните интереси, во решавањето на прашањата со Бугарија, не се отстапува од црвените линии кои се дефинирани со ...
| | веќе видена | слични

Владејачкиот СДСМ и денеска „ја брани Македонија од Бугарија“ и ја напаѓа македонската опозиција за „крајно неодговорно и штетно однесување“. Како и безброј ...
| | веќе видена | слични

СДСМ го обвини ВМРО-ДПМНЕ дека прави штета во односите со Бугарија додека тие се обидувале да ги заштитат националните интереси. „Владата предводена од СДСМ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ за одговорност треба да погледне во своите редови и да побара одговорност од Христијан Мицкоски. Токму Мицкоски ги рушеше државните позиции со ...
| | веќе видена | слични

Водечкото трио Ковачевски, Османи и Маричиќ не се компетентни за решавање на македонско-бугарскиот спор и мора да сносат одговорност за дипломатскиот неуспех и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонија мора да подготви патоказ и да покаже трајна политичка волја и трајно спроведување на обврските за човековите права. И овој патоказ, кој треба да го ...
сите 1227 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 227 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 113 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жосеп Борел смета дека Унијата во различни периоди плати цена за принципот на едногласност во ...
сите 32 | | | веќе видена

На 18 и 19.06.2022 полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце и Полициската станица за граничен премин Долно Блаце извршиле ...
сите 318 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 233 | | | веќе видена

На едвај три - четири дена до завршувањето на француското претседателство со Европската Унија, неизвесна е судбината на „францускиот предлог“ со кој требаше да ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драматичен апел на Мицкоски до премиерот: Апелирам, не прави историска грешка кон Македонците (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: