ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ крати од развојот, предвидува 15.7% помалку во развојната компонента на буџетот


Од ВМРо-ДПМНЕ реагираат за тоа што СДСМ крати од ставките за развој, односно предвидува 15.7% помалку во развојната компонента на буџетот. Власта крати 2.2 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието го усвои Законот со кој преку заем од Светска банка се обезбедуваат 37 милиони евра за финансирање на проектот за поврзување на локалните патишта во ...
| | веќе видена | слични

Ова се нови 37 милиони евра за унапредување на патната инфраструктура во сите општини. На овој начин се унапредува поврзувањето на населените места но и се ...
| | веќе видена | слични

И во време на најголема светска економска криза, Владата предводена од СДСМ вложува во капитални проекти, се истакнува во денешното соопштение од СДСМ, кое го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Комисијата за финансирање и буџет денеска ја продолжи амандманската расправа за ребалансот на Буџетот за 2022 година, во рамките на 38-та седница. Комисијата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На денешниот седми ден од амандманската расправа за Предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет, беа разгледани 20 ...
| | веќе видена | слични

Собраниската комисија за финансирање и буџет денеска разгледа 19 амандмани на ребалансот на Буџетот. Прифатен е само еден амандман и тоа во видоизменета форма ...
| | веќе видена | слични

 Комисијата прифати еден амандман на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, во изменета форма, со кој ќе се обезбедат пет милиони денари за изградба на кружен тек ...
| | веќе видена | слични
5 копии

На седмиот ден од амандманската расправа за Предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет, до попладнево беа одбиени седум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 396 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Неформалната економија е активност, која своите форми брзо ги приспособува на новините начини на работа и континуираните промени во начините на економско ...
сите 148 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 302 | | | веќе видена

По срамниот пораз од 4-0 на гостувањето кај Брентфорд, тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг вели дека им се потребни засилувања, и тоа квалитетни ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ крати од развојот, предвидува 15.7% помалку во развојната компонента на буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: