Мицкоски: Се слушнав со Таравари, во деновите што следат ќе разговараме со сите кои се против политиките на СДСМ и ДУИ


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на прес – конференција кажа дека телефонски се слушнал со претседателскиот кандидат на „Вреди“, Арбен ...
| | веќе видена | слични

Европскиот фронт беше и останува најстабилната опција која ја придвижува евроатлантската ориентација на Северна Македонија како единствена патека што води кон ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Лидерите на партиите кои се дел од Европскиот фронт на денешната средба во Струга заклучија дека првиот круг од претседателските избори на 24 април помина во ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на изборниот штаб на Европскиот фронт, Арбер Адеми, во изјава за медиумите истакна дека завршниот митинг за парламентарните избори на Европскиот ...
| | веќе видена | слични

„Со Али Ахмети е исклучена секаква соработка во било која варијанта, во било која форма, на било кој начин нема да има соработка со Али Ахмети. Ние сме многу ...
| | веќе видена | слични
7 копии

-Според оваа емоција што ја чувствувам овде и емоцијата и енергијата што ја чувствувам насекаде низ Македонија значи дека на 8-ми мај ќе имаме историски ...
| | веќе видена | слични

Екс премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски денеска повторно ги коментираше последните случувања во рамки на кампањата за двојните избори и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од митингот во Маврово Ростуше порача дека резултатот на првиот круг од претседателските избори 2:1 било нешто ...
| | веќе видена | слични

Како ќе се формира новата Влада по парламентарните избори 8 мај беше темата на препукување, за која си испратија пораки претставници на политичките партии. ...
| | веќе видена | слични

Парламентарната трка не е завршена, ако некој не го освоил мнозинството од 61 пратеник за формирање на влада значи ги изгубил изборите, вели лидерот на СДСМ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот обвинител на Меѓународниот кривичен суд (МКС), Карим Кан, рече дека знаел кога објавил дека бара налози за апсење на лидерите на Израел и Хамас дека ...
сите 319 | | | веќе видена

Министерството за здравство прати известување до Обвинителството за затворените хируршки сали во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кое е примено и распоредено ...
сите 92 | | | веќе видена

Ова обраќање до светската јавности и до лидерите во светот е снимено за време на работната посета на претседателот Зеленски во Харкив, Украина, пред само два ...
сите 162 | | | веќе видена

На 25.05.2024 во 20.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во двор од семејниот дом на подрачјето на Бит Пазар, додека В.П.(66) од Скопје косел трева со ...
сите 270 | | | веќе видена

„Воениот кабинет се очекува да се состане во Ерусалим вечерва во 21 часот по локално време (18 часот по Гринич) за да разговара за договорот за ослободување на ...
сите 210 | | | веќе видена

Операција Незамисливо е името на британскиот воен план за напад на Советскиот Сојуз, кој требало да се изврши на 1 јули 1945 година. Создаден е од Заедничкиот ...
сите 144 | | | веќе видена

Тоа што Левица сега има пратеничка група, значи дека шесте пратеника сега имаат и многу подобра позиција за преговарање во смисла на условување, смета ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Се слушнав со Таравари, во деновите што следат ќе разговараме со сите кои се против политиките на СДСМ и ДУИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: