Амандманска расправа за ребалансот на Буџетот на Комисијата за финансирање и буџет


На седмиот ден од амандманската расправа за Предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет, до попладнево беа одбиени седум ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На денешниот седми ден од амандманската расправа за Предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година на Комисијата за финансирање и буџет, беа разгледани 20 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Комисијата за финансирање и буџет денеска ја продолжи амандманската расправа за ребалансот на Буџетот за 2022 година, во рамките на 38-та седница. Комисијата ...
| | веќе видена | слични

Собраниската комисија за финансирање и буџет денеска разгледа 19 амандмани на ребалансот на Буџетот. Прифатен е само еден амандман и тоа во видоизменета форма ...
| | веќе видена | слични

 Комисијата прифати еден амандман на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, во изменета форма, со кој ќе се обезбедат пет милиони денари за изградба на кружен тек ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со ребалансот на Буџетот за 2022 година се обезбедуваат средства за подобрување на стандардот и условите за живот на граѓаните во услови на најголема глобална ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најголем дел од денеска разгледаните амандмани главно се однесуваа на изградба, реконструкција и проширување на локалната и регионалната патна мрежа. На ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според Министерот за финансии Фатмир Бесими, за надминување на инфлаторната криза, во негови зборови - иако политички е многу непопуларно, препораките се да се ...
| | веќе видена | слични

Политичката партија Левица преку соопштение порача дека министерот за финансии, Фатмир Бесими не успеал да одговори на инфлацијата која го осиромашува народот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ заедно со граѓаните, со јавноста, со населението оди до крајната цел, а тоа се предвремени парламентарни избори на кои што ќе падне оваа криминална ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 284 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амандманска расправа за ребалансот на Буџетот на Комисијата за финансирање и буџет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: