ПРИХОДИТЕ ОД АКЦИЗА СЕ ЗГОЛЕМЕНИ ЗА 12 МИЛИОНИ ЕВРА Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат на што ги троши владата


Фрапантно е одбивањето на владата да го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ за замрзнување на цените на основните производи до крајот на оваа година и помошта ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Растот на цените на хранната го вклучи алармот, средби има, мерки се уште нема. Дел од бизнис секторот утрово на средба со министерот за економија. Брифираат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поскапувања, поголеми давачки, зголемена сиромаштија и незадоволни работници. Тоа е сликата во која се наоѓаат Македонија и граѓаните во моментов. Цените од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Власта на СДСМ и ДУИ одби предлогот за намалување на акцизите на горивата за 50% со што покажаа дека им е поважно да го полнат буџетот, наместо да им помогнат ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски запрашан за став околу секојдневното покачување на цените на бензините и најавеното покачување на цената на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Минималните месечни трошоци на едно четиричлено семејство во мај се зголемиле за 2.980 денари во однос на јануари, покажуваат пресметките што секој месец ги ...
| | веќе видена | слични

Од месец во месец, драстично се зголемуваат трошоците за живот на едно четиричлено семејно домаќинство, а платите не го следат истиот раст, велат од ССМ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 214 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 166 | | | веќе видена

Јавниот обвинител Мерик Гарланд рече дека Одделот за правда поднело барање за претрес и потврда за имот во врска со рацијата на имотот на поранешниот ...
сите 98 | | | веќе видена

Сегашниот даночен систем е тотално несоодветен, а состојбата е таква што секогаш е време за реформи, вели во интервју за „Макфакс“ универзитетскиот професор ...
сите 129 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 118 | | | веќе видена

Војската на Кина успешно заврши различни воени задачи околу Тајван по речиси една недела, но ќе спроведува редовни патроли и ќе продолжи со воената обука за да ...
сите 501 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРИХОДИТЕ ОД АКЦИЗА СЕ ЗГОЛЕМЕНИ ЗА 12 МИЛИОНИ ЕВРА Од ВМРО-ДПМНЕ прашуваат на што ги троши владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: