Бектеши на средба со коморите - бараат чаре како да го ублажат ценовниот шок


Растот на цените на хранната го вклучи алармот, средби има, мерки се уште нема. Дел од бизнис секторот утрово на средба со министерот за економија. Брифираат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Владата предводена од СДСМ е силно посветена на заштита на стандардот на граѓаните, во време на најголема светска економска криза. Ја ограничивме трговската ...
| | веќе видена | слични

Значително намалување на цените на голем дел од основните прехранбени производи, при што најмногу на оризот – во еден од маркетите дури и за 56 проценти, ...
| | веќе видена | слични

Ја ограничивме трговската маржа за основните прехранбени продукти. За лебот, шеќерот и сончогледовото масло за јадење се утврдува трговска маржа до пет отсто ...
| | веќе видена | слични

Одлуката на Владата за замрзнување на маржата на одредени производи со цел ограничување на растот на цените, веднаш даде резултат. Цените на основните ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Државниот пазарен инспекторат, Анета Симеска Димоска, за Фактор вели дека таа од своите колеги пазарни инспектори била известена дека трговците ...
| | веќе видена | слични

Сите инспектори од Државниот пазарен инспекторат што беа на работа и не користеа годишен одмор, вчера беа на терен низ маркетите и продавнците во земјава, со ...
| | веќе видена | слични

По најавите дека со старо новите владини мерки ќе има драстично намалување на цената на дел од основните прехрамбени производи, сликата на терен и денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 269 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши на средба со коморите - бараат чаре како да го ублажат ценовниот шок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: