Синдикалната кошница во мај поскапа за три илјади денари во однос на јануари


Од месец во месец, драстично се зголемуваат трошоците за живот на едно четиричлено семејно домаќинство, а платите не го следат истиот раст, велат од ССМ. ...
| | веќе видена | слични

За лебот, шеќерот и сончогледовото масло за јадење се утврдува трговска маржа до пет отсто на продажбата на мало и до пет отсто на продажбата на големо. За ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако од вчера беа намалени маржите, цените на основните прехранбени производи не се спуштија. Според изјави на граѓани од телевизиски анкети, тие и денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„ВМРО-ДПМНЕ организира протест на 18-ти јуни во 20 часот пред Владата на Република Македонија, а Македонија излегува на најголемиот протест веројатно досега ...
| | веќе видена | слични

„Проблемот со растечката сиромаштија во земјава веќе и претходно беше согледан. Потоа уследија повеќе сугестии и мерки таа да биде сведена во прифатливи рамки. ...
| | веќе видена | слични

По 15-тина дена граѓаните ги дочекаа новите владини мерки за спас од кризата. Но исто како и да ги нема, од утрово лебот, јајцата, брашното, шеќерот, во некој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 384 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 349 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна мобилизација на резервистите бидејќи неговата земја се соочува со неуспеси во инвазијата на Украина. Овој ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Синдикалната кошница во мај поскапа за три илјади денари во однос на јануари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: