Цените растат, платата ја губи вредноста


8 копии

Собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска трет ден ќе расправа по Предлогот за изменување и дополнување на Буџетот на Република Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Протестот во сабота треба да биде општ сенароден собир против владата на СДСМ и ДУИ. Власта вели дека со протестот и изборите ќе се запрат реформите но никој ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот на Буџетот, вкупните приходи се планирани на ниво од 245,8 милијарди денари и се за околу 6,9 милијарди денари или 2,9 проценти повисоки во однос ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ денеска призна дека поради патувањето на нивниот пратеник Бојан Стојаноски во Египет, не работи Комисијата за финансирање и буџет каде се наоѓа ...
| | веќе видена | слични

Министерствата на Владата за време на економска и енергетска криза, непосредно пред прехранбена криза која се најавува за следната зима, активно работат на ...
| | веќе видена | слични

Па уште ќе даваат и субвенции за граѓаните до 1000 евра, а инвестицијата ќе ги чини граѓаните 5 пати повеќе. Субвенциите се од нашите пари, од буџетот на сите ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 384 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 349 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна мобилизација на резервистите бидејќи неговата земја се соочува со неуспеси во инвазијата на Украина. Овој ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените растат, платата ја губи вредноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: