ДАЛИ ТАЛИР Е ДЕФОКУСОТ кој и требаше на власта од поскапувањата и сиромаштијата?


Поскапувања, поголеми давачки, зголемена сиромаштија и незадоволни работници. Тоа е сликата во која се наоѓаат Македонија и граѓаните во моментов. Цените од ...
| | веќе видена | слични

Горивата во Хрватска и Црна Гора се ПОЕВТИНИ од Македонија за повеќе од 10%. А, стандардот и платите во Хрватска и Црна Гора се далеку повисоки и поголеми, ...
| | веќе видена | слични

„Владините министри треба да мислат на кризата и состојбата, во која се граѓаните и фирмите. Намалувањето на акцизата би довело цените на горивата да се ...
| | веќе видена | слични

Патарината од 3,5 евра за патнички возила на идната делница од автопатот Бар-Болјаре во Црна Гора е најскапа во регионот, покажува анализа на црногорската ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Македонија ја стигна Германија по цената на горивата. Денеска во Германија бензините постојано паѓаат па така од две евра изутринава во попладневните часови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на десничарската Напред Италија и поранешен италијански премиер Силвио Берлускони, кој е дел од десничарската коалиција која победи на вчерашните ...
сите 152 | | | веќе видена

Русија организираше петдневни референдуми во четири региони на Украина што ги контролира целосно или делумно, гласања каде што се претпоставува дека локалните ...
сите 269 | | | веќе видена

„Како може да биде поинаку? Сите закони, концепти и стратегии на Руската Федерација се применуваат на целата нејзина територија“, рече Лавров.Рускиот ...
сите 280 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Изгоре ресторанот „Камин Кама“ сопственост на водителот на ТВ Сител Трајче Толевски. Пожарот се случил вчера утрото, а ресторанот се наоѓа пред мостот во ...
сите 91 | | | веќе видена

Артан Груби главен внатрепартиски проблем на ДУИ. Повторно видни членови, посебно од скопското крило на интегративците гласно проговореа против првиот ...
сите 145 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДАЛИ ТАЛИР Е ДЕФОКУСОТ кој и требаше на власта од поскапувањата и сиромаштијата?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: