Потрошувачката кошничка во мај се искачи на 38.791 денар


2 копии
4 копии

Федералните резерви на САД ја зголемија краткорочната референтна каматна стапка за три четвртини процент, во обид да го запрат растот на инфлацијата и ...
| | веќе видена | слични

Федералните резерви на САД ги зголемија каматните стапки за три четвртини од процентниот поен, што е едно од поголемите зголемувања насочени кон справување со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Францускиот министер за финансии Бруно Ле Мер рече дека еврозоната е „среде врвот на инфлацијата“, која ќе трае најмалку до крајот на годината, но додаде дека ...
| | веќе видена | слични

Федералните резерви на САД (ФЕД) ја зголемија својата референтна каматна стапка за три четвртини процентен поен, што е најголем пораст од 1994 година, во обид ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 384 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 349 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна мобилизација на резервистите бидејќи неговата земја се соочува со неуспеси во инвазијата на Украина. Овој ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потрошувачката кошничка во мај се искачи на 38.791 денар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: