Синоптичарите за денеска најавуваат студено утро, а преку ден сончево со мала до умерена облачност. Зголемена облачност ќе има во североисточните делови од ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

Дваесет и девет дечиња што посетуваат настава во училиштето втор ден не се на училиште, но властите веќе работат на расчистување на патниот правец. – Станува ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 2. февруари 2022 (ИНПРЕС) – Додека во јануари се одржуваше околу просекот, нивото на Охридското Езеро сега е далеку под февруарскиот просек. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
8 копии
5 копии
повеќе

Останато

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 817 | | | веќе видена

Во Собранието се одржа средба на кооридинаторите на пратеничките групи на која присуствуваше и претседателкот на Европскиот совет Шарл Мишел.Претседателот на ...
сите 436 | | | веќе видена

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи навести што ќе се случува откако бугарското малцинство ќе влезе во Уставот како што предвидува со францускиот ...
сите 214 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сончево и студено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: