Охридското Езеро е на кота за 16 сантиметри пониска од просекот за февруари

Охрид, 2. февруари 2022 (ИНПРЕС) – Додека во јануари се одржуваше околу просекот, нивото на Охридското Езеро сега е далеку под февруарскиот просек. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии
9 копии
3 копии
4 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Овој предлог ќе биде ставен на широк консултативен процес. Консултации во следните денови ќе се прават во Владата, со политичките партии, со претседателот на ...
сите 557 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 471 | | | веќе видена

Владата вчера почна широки консултации за францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава, најпрво со коалициските партнери. Веднаш по ...
сите 450 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 195 | | | веќе видена

Повеќето бугарски барања кои се неприфатливи за Македонија со кои Бугарија го условува нашиот пат кон ЕУ се содржат во Протоколот од меѓувладината комисија. Но ...
сите 640 | | | веќе видена

Оваа влада, сака во рок од 48 саати да презентира фиктивна консултација, притоа сега гледаме дека или предлогот нема да оди во Собрание или ќе оди како ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Охридското Езеро е на кота за 16 сантиметри пониска од просекот за февруари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: