УХМР: Променливо облачно и студено, на места со слаб снег

10 копии
10 копии
2 копии
3 копии

Денешниот, деветти февруарски ден, во Македонија носи умерено до значително облачно време, во крајните североисточни подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува ...
| | веќе видена | слични

Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно и потопло со сончеви периоди, подолги во јужните предели. Претпладнево во североисточните планински ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 170 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 143 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 89 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 298 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УХМР: Променливо облачно и студено, на места со слаб снег

Од:
До кого (е-маил):
Порака: