Најстудено на Попова Шапка, најмногу снег во Маврови Анови

2 копии

Денеска времето е умерено до значително облачно. Попладне во западните делови, а до крајот на денот на секаде облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен, ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии
3 копии

Денешниот, деветти февруарски ден, во Македонија носи умерено до значително облачно време, во крајните североисточни подрачја ќе провејува слаб снег. Ќе дува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 169 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 101 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ побара од Владата на СДСМ и ДУИ, да се извини за исвиркувањето на прославата за Рамковниот договор, што настана во моментот кога ...
сите 133 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 300 | | | веќе видена

Македонскиот ПЕН-центар со длабока индигнација и згрозеност го осудува бруталниот напад врз светски познатиот автор Салман Ружди, кој целото свое дело и живот ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најстудено на Попова Шапка, најмногу снег во Маврови Анови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: