Село во Македонија втор ден отсечено поради превисока снежна покривка

4 копии
6 копии

Јавното претпријатие за државни патишта спроведува јавна набавка за избор на компанија која ќе изврши санација на одроните од карпи на автопатот Миладиновци – ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жителите од селото Луковица алармираат дека поради високата снежна покривка речиси е невозможно да се оди или да се замине од нивното село на планината Сува ...
| | веќе видена | слични

Поради високата снежна покривка речиси е невозможно да се оди или да се замине од планинското село Луковица, кое е дел од тетовската општина Желино, алармираат ...
| | веќе видена | слични

Селото Луковица, кое се наоѓа во високите предели на Сува Гора, откако падна последниот снег, со денови е отсечено од Општина Желино, на која и припаѓа, како и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Надлежните од Јавното претпријатие Македонија пат информираат дека во текот на вчерашниот ден расчистено е до село П’клиште, а од раните утрински часови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жителите на најголемото село во општина Берово мака мачат со неисчистените патишта од снегот, од и до селото. Имено, по обилните врнежи на снег од кој беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Село во Македонија втор ден отсечено поради превисока снежна покривка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: