ВАР го спаси Наполи од шокантен пораз кај Сасуоло, Милан пресилен за Џенова и Пандев (ВИДЕО)

Наполи и Елиф Елмас кикснаа на гостувањето кај Сасуоло, имаа два гола предност но на крајот ВАР ги спасуваше од шокантен пораз, Милан беше пресилен за Џенова и ...
| | веќе видена | слични

Франческо Толдо како поранешен италијански репрезентативец и долгогодишен член на Интер ја коментирал борбата за титулата во Серија А и признава дека и самиот ...
| | веќе видена | слични

Со победата над Салернитана од 2:0 во 16. коло од Серија „А“, Милан го има најдобриот старт во италијанскиот шампионат од сезоната 2003/04. Тогаш во таа сезона ...
| | веќе видена | слични

Милан се врати на врвот на табелата во Серија А за прв пат по десет месеци откако го искористи киксот на досегашниот лидер Наполи кој загуби во дерби ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Аталанта триумфираше на гостувањето на „Диего Армандо Марадона", во меч со пресврти и пет гола, „нероаѕурите" од Бергамо славеа со 2-3.Елмас и Наполи паднаа на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Аталанта го совладаа Наполи со 2:3 во натпревар исполнет со пресврти. Поразот за Наполи значеше и губење на лидерската позиција на табелата во ...
| | веќе видена | слични

Наполи го претрпе првиот пораз во сезоната во трилер дербито со Интер, но вечерва доживеа дежа-ви и со идентичен резултат (3:2) дојде до втор неуспех во краток ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 342 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 503 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 815 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Водителката на годинашниот Евросонг во Торино, италијанската пејачка Лаура Паузини, рече дека е позитивна на Ковид 19 ѝ дека заради тоа ѝ се слошило во ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВАР го спаси Наполи од шокантен пораз кај Сасуоло, Милан пресилен за Џенова и Пандев (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: