Милан имаат најдобар старт на лигата од 2003, ќе изддржат ли?

2 копии

Интер од вечерва и дефинитивно е нов лидер во Серија А, бидејќи тимот на Симоне Инѕаги успешно знаеше да ги искористи киксовите на Милан и Наполи, а во Калјари ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интер славеше над Калјари со 4-0 за петта победа во низа, резултат со кој избраниците на Симоне Инзаги ги искористија „киксовите“ на Милан и на Наполи викендов ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на Милан полека го губи победничкиот ритам кој започна уште на стартот на сезоната и траеше до пред неколку кола до кога „росонерите“ беа на врвот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од намерата да ја принуди власта на предвремени парламентарни избори. Најголемата опозициска партија најавува заострување на своето ...
сите 758 | | | веќе видена

Ставот на Република Северна Македонија, како најнова членка на НАТО Алијансата во однос на проширувањето е јасен, а тоа е дека ја поддржуваме политиката на ...
сите 664 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 84 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

а 18.04.2022 година по итна постапка, пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата поднесе Предлог - закон за измени на постоечкиот Закон за Служба во ...
сите 74 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 122 | | | веќе видена

На 16.05.2022 во 00.45 часот на Граничен премин „Долно Блаце“, полициски службеници го лишиле од слобода А.Ш.(35) од Република Албанија затоа што при проверка ...
сите 289 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан имаат најдобар старт на лигата од 2003, ќе изддржат ли?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: