Елмас одигра цел меч, Наполи одново загуби во трилер-дерби со пет гола (Видео)

Наполи го претрпе првиот пораз во сезоната во трилер дербито со Интер, но вечерва доживеа дежа-ви и со идентичен резултат (3:2) дојде до втор неуспех во краток ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наполи загуби дома од Емполи со 0-1, и со третиот пораз во последните пет кола, почнува да ги губи чекорот во битка за титулата во Серија А. Голот на Емполи ...
| | веќе видена | слични

Само три дена по големата победа над Лестер во Лигата на Европа со која обезбеди пласман во нокаут фазата, Наполи доживеа непријатно изненадување во Серија А и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наполи влезе во мини резултатска криза и тоа експресно се одрази врз изгледот на табелата во Серија А, бидејќи третиот пораз на последните пет меча го однесе ...
| | веќе видена | слични

Наполи вечерва го пречека составот на Емполи, а тренерот Лучијано Спалети се соочи со нов проблем откако Зиелински самиот побара да биде заменет по нецели 20 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Избраниците на Џан Пјеро Гасперини, фудбалерите на Аталанта од Бергамо попладнево триумфираа на тешкото гостување кај Верона во рамки на 17. коло од Серија А. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 158 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Кварталните податоци што ги објавува Народна банка на Македонија за македонските банки се секогаш интересни за да се согледа кој е каде на македонската ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Елмас одигра цел меч, Наполи одново загуби во трилер-дерби со пет гола (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: