Милан го има најдобриот старт во Серија „А“ од сезоната 2003/04, тогаш го освои Скудетото

Со победата над Салернитана од 2:0 во 16. коло од Серија „А“, Милан го има најдобриот старт во италијанскиот шампионат од сезоната 2003/04. Тогаш во таа сезона ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наполи вчера беше поразен од Емполи на домашен терен и така заостана во борбата за врвот во Серија А. Освен тоа тренерот Лучијано Спалети остана и без Елиф ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Елиф Елмас заработи повреда на синоќешниот меч против Емполи, беше удрен во шеснаесетникот на противникот, но ништо не беше досудено.Наполи на домашен терен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наполи загуби дома од Емполи со 0-1, и со третиот пораз во последните пет кола, почнува да ги губи чекорот во битка за титулата во Серија А. Голот на Емполи ...
| | веќе видена | слични

Само три дена по големата победа над Лестер во Лигата на Европа со која обезбеди пласман во нокаут фазата, Наполи доживеа непријатно изненадување во Серија А и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наполи влезе во мини резултатска криза и тоа експресно се одрази врз изгледот на табелата во Серија А, бидејќи третиот пораз на последните пет меча го однесе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 784 | | | веќе видена

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 381 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 246 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 267 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 437 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан го има најдобриот старт во Серија „А“ од сезоната 2003/04, тогаш го освои Скудетото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: