Милан фати супер залет и го има најдобриот старт на сезоната во последните 19 години


Милан се врати на врвот на табелата во Серија А за прв пат по десет месеци откако го искористи киксот на досегашниот лидер Наполи кој загуби во дерби ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Екипата на Милан полека го губи победничкиот ритам кој започна уште на стартот на сезоната и траеше до пред неколку кола до кога „росонерите“ беа на врвот на ...
| | веќе видена | слични

Милан ги заврши настапите во европските купови откако во последното коло од групната фаза во Лигата на шампиони на „Сан Сиро“ загуби од Ливерпул со 1:2. ...
| | веќе видена | слични

Ретки се оние дефанзивци кои можат да се пофалат дека го надмудриле и го запреле Златан Ибрахимовиќ. Еден од нив е Ибрахима Конате од Ливерпул, кој комплетно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бобан Николов синоќа го постигна својот прв погодок во елитното европско фудбалско друштво. На гостувањето кај Шахтар, Николов погоди за Шериф Тираспољ и тоа ...
| | веќе видена | слични

Бобан Николов вчера донесе бод од гостувањето во Киев против Шахтјор. На крајот Шериф извлече бод со гол во 90. минута благодарение на македонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соборот на Српската православна црква вчера прогласи канонско единство со МПЦ-ОА, со што, според српски извори е „решен спорот што датира од 1967 година кога ...
сите 572 | | | веќе видена

Ковачевски отиде толку далеку, што и по релативизирањето на примитивизмот на Талат Џафери, мораше да отиде да гледа фудбалски натпревар со него за и тој лично ...
сите 216 | | | веќе видена

Северна Кореја пријави уште 269.510 случаи со симптоми на треска и шест смртни случаи во време кога земјата се соочува со ширење на епидемија до ...
сите 199 | | | веќе видена

Украинскиот претседател Володимир Зеленски истакна дека борците на Азовстал ја инспирирале целата земја со својата храброст за време на повеќенеделната борба ...
сите 217 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милан фати супер залет и го има најдобриот старт на сезоната во последните 19 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: