ВАР го спаси Наполи од шокантен пораз кај Сасуоло, Милан пресилен за Џенова и Пандев (ВИДЕО)

Наполи и Елиф Елмас кикснаа на гостувањето кај Сасуоло, имаа два гола предност но на крајот ВАР ги спасуваше од шокантен пораз, Милан беше пресилен за Џенова и ...
| | веќе видена | слични

Франческо Толдо како поранешен италијански репрезентативец и долгогодишен член на Интер ја коментирал борбата за титулата во Серија А и признава дека и самиот ...
| | веќе видена | слични

Со победата над Салернитана од 2:0 во 16. коло од Серија „А“, Милан го има најдобриот старт во италијанскиот шампионат од сезоната 2003/04. Тогаш во таа сезона ...
| | веќе видена | слични

Милан се врати на врвот на табелата во Серија А за прв пат по десет месеци откако го искористи киксот на досегашниот лидер Наполи кој загуби во дерби ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Аталанта триумфираше на гостувањето на „Диего Армандо Марадона", во меч со пресврти и пет гола, „нероаѕурите" од Бергамо славеа со 2-3.Елмас и Наполи паднаа на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Аталанта го совладаа Наполи со 2:3 во натпревар исполнет со пресврти. Поразот за Наполи значеше и губење на лидерската позиција на табелата во ...
| | веќе видена | слични

Наполи го претрпе првиот пораз во сезоната во трилер дербито со Интер, но вечерва доживеа дежа-ви и со идентичен резултат (3:2) дојде до втор неуспех во краток ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопското обвинителство истражува како се случи вчерашната сообраќајна несреќа на мостот Гоце Делчев, во близина на Владата, во која смртно беше прегазен 76 ...
сите 389 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 452 | | | веќе видена

Детската амбасада Меѓаши, микробиологот д-р Никола Пановски и доктор Злате Мехмедовиќ бараат да се преиспита одлуката за почеток на второто полугодие со ...
сите 132 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
сите 62 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 303 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 182 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Северна ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва се обрати на свечената академија по повод националниот ден на Србите во Република Македонија. На свеченоста на која ...
сите 104 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ го обвини претседателот Зоран Милановиќ дека го уништува угледот и кредибилитетот на Хрватска. Пленковиќ додаде дека ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВАР го спаси Наполи од шокантен пораз кај Сасуоло, Милан пресилен за Џенова и Пандев (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: