Фантастичен натпревар во Неапол со тажен крај за Елмас и Наполи

Фудбалерите на Аталанта го совладаа Наполи со 2:3 во натпревар исполнет со пресврти. Поразот за Наполи значеше и губење на лидерската позиција на табелата во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наполи загуби дома од Емполи со 0-1, и со третиот пораз во последните пет кола, почнува да ги губи чекорот во битка за титулата во Серија А. Голот на Емполи ...
| | веќе видена | слични

Само три дена по големата победа над Лестер во Лигата на Европа со која обезбеди пласман во нокаут фазата, Наполи доживеа непријатно изненадување во Серија А и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наполи влезе во мини резултатска криза и тоа експресно се одрази врз изгледот на табелата во Серија А, бидејќи третиот пораз на последните пет меча го однесе ...
| | веќе видена | слични

Наполи вечерва го пречека составот на Емполи, а тренерот Лучијано Спалети се соочи со нов проблем откако Зиелински самиот побара да биде заменет по нецели 20 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 18 јуни, ВМРО-ДПМНЕ ќе организира голем анти - владин протест. Извршниот комитет на партијата донесе одлука за одржување голем граѓански протест што ќе се ...
сите 646 | | | веќе видена

Српскиот патријарх Порфириј и македонскиот архиепископ Стефан ќе служат литургија на помирување на 19 мај во црквата Свети Сава во Белград, соопштија од ...
сите 485 | | | веќе видена

Потребни нѝ се, живи, украински херои, рече украинскиот претседател Володимир Зеленски за украинските борци од Азовстал. Украинската војска измината ноќ ...
сите 208 | | | веќе видена

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
сите 123 | | | веќе видена

Информацијата за почеток на Стратешкиот дијалог меѓу Република Северна Македонија и Соединетите Американски Држави, е една од точките што ќе ги разгледува ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фантастичен натпревар во Неапол со тажен крај за Елмас и Наполи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: