Пресврти, пет гола... Аталанта го освои Неапол, Елмас и Наполи паднаа на трето место (ВИДЕО)

Аталанта триумфираше на гостувањето на „Диего Армандо Марадона", во меч со пресврти и пет гола, „нероаѕурите" од Бергамо славеа со 2-3.Елмас и Наполи паднаа на ...
| | веќе видена | слични

Наполи претрпе шок на домашен терен од Емполи и со бизарен гол загуби со резултат 0:1, но тоа не беше единствена лоша вест за тренерот Лучијано Спалети кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наполи загуби дома од Емполи со 0-1, и со третиот пораз во последните пет кола, почнува да ги губи чекорот во битка за титулата во Серија А. Голот на Емполи ...
| | веќе видена | слични

Само три дена по големата победа над Лестер во Лигата на Европа со која обезбеди пласман во нокаут фазата, Наполи доживеа непријатно изненадување во Серија А и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Наполи влезе во мини резултатска криза и тоа експресно се одрази врз изгледот на табелата во Серија А, бидејќи третиот пораз на последните пет меча го однесе ...
| | веќе видена | слични

Наполи вечерва го пречека составот на Емполи, а тренерот Лучијано Спалети се соочи со нов проблем откако Зиелински самиот побара да биде заменет по нецели 20 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 537 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 66 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 149 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пресврти, пет гола... Аталанта го освои Неапол, Елмас и Наполи паднаа на трето место (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: