Хармоникашот Пеце Матевски е новиот директор на РЕК Битола

АД ЕСМ ги осудува обидите на опозициската партија да го прозива било кој граѓанин или државен службеник за дополнителните работни активности со кои се ...
| | веќе видена | слични

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
| | веќе видена | слични

Институциите на македонскиот систем еродираат. И по огромната трагедија во која загинаа 45 македонски граѓани на автопат во Бугарија одговорност нема а ...
| | веќе видена | слични

Разрешувањата на првите луѓе на РЕК Битола и Осломеј предизвикаа низа реакции. Откако државната ЕСМ на местото на досегашниот директор на РЕК Битола, Златко ...
| | веќе видена | слични

Пеце Матевски вели дека нема никаков грев во тоа што знае да свири хармоника, откако е поставен за прв човек на РЕК Битола, на позиција која досега ја ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ВМРО-ДПМНЕ партијата која како власт го урниса енергетскиот сектор а цената на струјата ја зголеми за 100 отсто денес како опозиција омаловажува искусни кадри ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во период пред ризик од рестрикции на струја Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш“. Новопоставениот директор на РЕК „Битола“, Пеце Матески, пред само ...
| | веќе видена | слични

Поради внатрешните несогласувања во СДСМ - Битола за градоначалничкото место и поделените ставови од кои на една страна моментално разрешениот директор на РЕК ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хармоникашот Пеце Матевски е новиот директор на РЕК Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: