ВМРО-ДПМНЕ со критики за новиот директор на РЕК Битола


3 копии

-Недомаќинското работење на ЕЛЕМ, ЕСМ, РЕК и сите останати институции и луѓе и поединци задолжени за решавање на овој проблем, не донесе на чекор до сериозно ...
| | веќе видена | слични

арок фасадата на АД ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ), барок фасадата на МЕПСО, новата зграда дивоградба на АД ЕСМ (поранешно ЕЛЕМ). Штетен договор за модернизација на РЕК ...
| | веќе видена | слични

Од партијата СДСМ наведоа само дел од “успесите” на ВМРО – ДПМНЕ за дванаесетте години владеење, како реакција на денешната прес-конференција на портпаролот на ...
| | веќе видена | слични

Штетен договор за модернизација на РЕК Битола заради кој и денес се води судска постапка,Затрупан рудник со над 100.000.000 метри кубни неископана јаловина во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На Република Македонија и на граѓаните им претстои сериозна, тешка и долга енергетска криза. Како и секогаш, како што е во реалноста, главни виновници и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не се знае кога ќе проработи ТЕЦ Неготино, бидејќи сè уште не се обезбедени потребните количини мазут за нејзино стартување. Компаниите кои увезуваат мазут до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ со критики за новиот директор на РЕК Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: