Се затвораат рестораните, кафулињата и продавниците: Санкт Петербург оди во седум-дневен карантин


Рестораните, кафулињата и продавниците во Санкт Петербург што не се неопходни ќе бидат затворени од 30 октомври до 7 ноември. Указот потпишан од гувернерот ...
| | веќе видена | слични

Озлем Туречи и Угур Шахин не се разочарани што не ја добија Нобеловата награда за медицина. „Секојдневно добиваме многу Нобелови награди“, велат основачите на ...
| | веќе видена | слични

Кризниот штаб на владата за ковид- 19 потврди и 1.160 смртни случаи поврзани со вирусот, што е за тројца помалку од дневниот рекорд од 1.163, поставен ...
| | веќе видена | слични

Велат дека не се разочарани што не ја добиле Нобеловата награда за медицина. „Секој ден добиваме неколку Нобелови награди“, велат тие во големото интервју за ...
| | веќе видена | слични

Жителите на Велигденските острови, кои отсечени од светот повеќе од година и пол поради пандемијата на коронавирусот, на референдум гласаа против повторното ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што за речиси две години, колку што трае пандемијата, 246,9 милиони луѓе се заразени со корона вирусот, а повеќе од пет милиони ги загубија ...
| | веќе видена | слични

Подготвеноста на Шведска за пандемијата беше под нивниот стандардот, а шведските мерки беа грешно одложени, се вели во извештај на Корона комисијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 578 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 147 | | | веќе видена

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 457 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 353 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се затвораат рестораните, кафулињата и продавниците: Санкт Петербург оди во седум-дневен карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: