Димитров: Нема напредок со Бугарија ако не уценува


Па, не може ли демократска Европа да препознае дека ваквите ставови и условувања на Бугарија се директна спротивност на „Договорот за ЕУ“ и на темелните ...
| | веќе видена | слични

Европа односно ЕУ како високоинституционализирана идеја за политичка Европа отсекогаш имала контроверзен однос кон Балканот, а уште повеќе кон Македонија и ...
| | веќе видена | слични

Потребна е нова почетна точка во градењето на македонско-бугарските односи, која би почнала со извинување на Бугарија за злосторствата сторени од фашистичката ...
| | веќе видена | слични

Околу обвинувањата од страна на Бугарија за наводна дискриминација на лицата кои сакаат да се идентификуваат како Бугари во Македонија, тој подвлекува дека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Нема потреба од дебата во бугарското општество за терминот „фашистички окупатор“, ние си ја знаеме историјата. Бугарија не била и не може да биде окупатор во ...
| | веќе видена | слични

Бугарија не била и не може да биде окупатор во Македонија, вели во разговор за „ Локално “ европратеникот Ангел Џамбаски. „ Окупатор во Македонија, на пример, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ние имаме што да кажеме и имаме многу силни аргументи. Реално, редот е на ЕУ да испорача. Во тој контекст од самитот ЕУ – Западен Балкан на регионот му треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 333 | | | веќе видена

Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за општина Кичево, д-р Александар Јовановски преку Фејсбук објава им се заблагодари на сите оние кои го дале гласот за него и неговиот ...
сите 244 | | | веќе видена

Резултатот на ВМРО-ДПМНЕ е изненадување и вкупниот распоред на градоначалничките места, смета универзитетскиот професор, Александар Спасеноски во гостувањето ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: Нема напредок со Бугарија ако не уценува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: