Црви на раздорот од мрачните дамари на албанскиот шовинизам

А како поинаку да се доживеат изјавите на отворена сцена на одредени политичари од албанскиот блок во Владата, но и на историчари, со кои се фрла сомнеж на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Доста е, Македонија им припаѓа на луѓето во Македонија, без разлика на нивното етничко потекло, наведува порталот „Интернешанл Полиси Диџест“ (ИПД) во текст ...
| | веќе видена | слични

д-р Ненад Живановски Подготвувајќи ја својата делегација за Париската мировна конференција во 1918 година, британскиот Форин офис (Министерството за ...
| | веќе видена | слични

На 2 август во Битола се одржа и 32. Генерално собрание на Светскиот Македонски Конгрес (СМК). Генерално собрание на СМК изрази сочувство по повод смртта на ...
| | веќе видена | слични

Македонците под покровителство на Македонската Православна Општина од Џелонг, Австралија на годишното собрание, непосредно пред Илинден, донесоа резолуција во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
сите 382 | | | веќе видена

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 470 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 101 | | | веќе видена

Вчерашната оставка на проф.д-р Ванчо Ѓорѓиев од заедничката македонско-бугарска комисија за историски и образовни прашања предизвика вистинска бура на ...
сите 187 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 137 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори СДСМ ќе ги поддржи кандидатите на своите коалициски партнери. Според премиерот, владината ...
сите 246 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Во Словенија вчера биле регистрирани 2.270 нови случаи на Ковид, што е најголем број заразени во претходните речиси 10 месеци, додека осум лица починале во ...
сите 316 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во дебатната емисија на МТВ истакна дека позади неговата ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црви на раздорот од мрачните дамари на албанскиот шовинизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: