Додека гори Кочани, Стојанче се пофали дека пие пијачка со музички ѕвезди


Директорот на Центарот за управување со кризи Стојанче Ангелов наместо на задача, на кафанска маса.Додека Кочани гори, и градоначалникот и жителите молат за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Пожарот во пехчевско-беровскиот регион е ставен под контрола, а се уште гори во Чучер Сандево во Скопје, поточно во селото Побожје, каде што се запалени три ...
| | веќе видена | слични

Пожарот во Малешевијата е ставен под контрола, информираат од Центарот за управување со кризи. Пожарот во делчевскиот регион е исто така ставен под контрола, ...
| | веќе видена | слични

Уште гори и во кумановскиот и прилепскиот регион. Во меѓувреме, локализиран е пожарот во селото Разловци во делчевскиот регион, но и оној кај селото Герман во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По седумдневна битка со огнената стихија во делчевскиот регион и натчовечките напори за да се стават под контрола и да се изгаснат пожарите и да не се дозволи ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите десетина дена од избувнувањето на пожарите, 1500 припадници на армијата се вклучија во справувањето со огнената стихија. Од МВР пак денеска ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Поголем дел од пожарите во земјава се локализирани и се ставени под контрола. Се уште е активен пожарот во атарот на беровското село Будинарци, кој е делумно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во земјава во моментов има четири активни пожари информираат од Центарот за управување со кризи. Претпладнево романскиот специјалзиран авион „Спартан“ го гаси ...
| | веќе видена | слични

На територијата на општина Нова Варош избувна пожар во селото Рутоши, на локацијата Бакина Бара, а според првите проценки, пожарот зафатил околу 20 хектари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Северна Македонија е подготвена да се вклучи во конструктивен дијалог со Бугарија, за да обезбеди целосна имплементација на Договорот за добрососедство и ...
сите 123 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 122 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 150 | | | веќе видена

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжи со барањето за одговорност и оставки поради пожарот во модуларната болница во Тетово, а од Владата повикуваат трагедијата да ...
сите 350 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Додека гори Кочани, Стојанче се пофали дека пие пијачка со музички ѕвезди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: