Повеќето пожари локализирани и под контрола, се уште активен кај Будинарци, се бара армиско летало за гасење над Раовиќ


Поголем дел од пожарите во земјава се локализирани и се ставени под контрола. Се уште е активен пожарот во атарот на беровското село Будинарци, кој е делумно ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Обидите за гаснење пожарот во општина Сарај траат 11 дена но поради карактеристичниот, исклучително стрмен терен, пожарот по гаснењето повторно се распламтува, ...
| | веќе видена | слични

„Од 26 јуни до денес на територија на нашата држава избувнаа 106 шумски пожари од кои најлошиот беше во Берово,Пехчево и Делчево. Изгореа објекти, стари куќи и ...
| | веќе видена | слични

Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов ги прошета француските пожарникари во македонскиот Ерусалим во знак на благодарност за помошта која ни ја пружија во борба ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Јас на улица се чувствувам како херој, мене граѓани ми пријдуваат секојдневно, а синоќа пет – шест луѓе дојдоа да се сликаат со мене, вели директорот на ЦУК, ...
| | веќе видена | слични

Со исклучок на директорот Панде Лазаревски кој од пред неколку месеци е мој близок соработник и советник, сите останати директори се „врвни“ познавачи на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ очекува притисок врз своите гласачи и во вториот круг од локалните избори. Лидерот на партијата Христијан Мицкоски пак денеска во изјава за ...
сите 172 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден аплицирани се вкупно 7.739 дози вакцини, од кои 748 се аплицирани како прва доза, 1.629 се ревакцинирани, а 5.362 граѓани примиле ...
сите 383 | | | веќе видена

Во последното деноноќие во Србија биле тестирани 26.498 лица за коронавирус, од кои 7.840 биле позитивни, додека, за жал, 63 лица починале. На респиратори 267 ...
сите 380 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 99 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повеќето пожари локализирани и под контрола, се уште активен кај Будинарци, се бара армиско летало за гасење над Раовиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: