Претседателот Пендаровски на чествување на 2 Август, Илинден – Денот на Републиката во Крушево


2 копии

Претседателот на државата Стево Пендаровски, утре, по повод 2 Август, Илинден – Денот на Републиката, ќе присуствува на чествувањето на државниот празник во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
| | веќе видена | слични

Maкедонија одамна не памети потажна прослава на најголемиот празник Илинден. Без народен собир, само во присуство на власта беше одбележани 118 година од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Делегации од Кабинетот на Претседателот Стево Пендаровски присуствуваа на свеченото одбележување на 2 Август, Илинден – Денот на Републиката во Скопје, Пелинце ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владина делегација положи венци свежо цвеќе на историските спомен обележја посветени на Илинден во Крушево.Утринската програма од централните државните почести ...
| | веќе видена | слични

Со церемонии ширум државата се одбележуваат 118 години од Крушевската република и 77 години од Првото заседание на АСНОМ...Централната церемонија е на Мечкин ...
| | веќе видена | слични

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ на денешното одбележување на најголемиот македонски празник Илинден од Крушево порача дека веќе наредната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев денеска повтори дека останува на ставот оти ќе ги чека информациите од истрагата за пожарот во модуларната болница во Тетово, па потоа ќе ...
сите 227 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 78 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 63 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 22. септември 2021 (ИНПРЕС) – Заклучно со 18-ти септември во Охрид прва доза вакцина против COVID-19 примиле 28.161 лица над 18 години, што е ...
сите 402 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување во Тема на денот во Централниот дневник на Сител поранешниот пратеник од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски вели несомнено е дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ...
сите 129 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе се обрати на Виртуелниот глобален самит за борба против Ковид-19: Крај на пандемијата и закрепнување, организиран од ...
сите 194 | | | веќе видена

СДСМ и ДУИ бедно и очајно преку медиуми си ја префрлаат одговорноста за трагедијата во модуларната болница во Тетово каде што живи изгореа 14 пациенти. СДСМ од ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот Пендаровски на чествување на 2 Август, Илинден – Денот на Републиката во Крушево

Од:
До кого (е-маил):
Порака: