„Борис Трајковски“ под клуч, масовна имунизација викендов само во Србија


Руските здравствени власти денеска соопштија дека е забележано рекордно ниво на смртност на дневно ниво како последица на Ковид-19. Во изминатите 24 часа ...
| | веќе видена | слични

Русија имаше амбициозен план да вакцинира 30 милиони луѓе до средина на јуни, но остана покуса за една третина. Токму затоа, повеќето регионални влади низ ...
| | веќе видена | слични

Босна и Херцеговина сама си ископа ковид-19 дупка. Земјата која политички и административно, беше до колена во неволји и пред пандемијата на коронавирусот - ...
| | веќе видена | слични

Русија регистрираше најмногу новозаразени со коронавирусот за еден ден и најголем број на смртни случаи од крајот на јануари. Властите пријавиле 20.182 нови ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии
13 копии

Работодавачите во Москва се должни да отпуштаат вработени кои одбиваат вакцинација против коронавирусот, соопштија од Оперативниот штаб за контрола и следење ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 440 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денескасе навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -РС Македонија низ годините ...
сите 176 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 189 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Борис Трајковски“ под клуч, масовна имунизација викендов само во Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: