Втора вакцина вчера примиле над 2.000 граѓани


3 копии
2 копии

Најавените 500 илјади дози од вакцините против Ковид-19 „Синовак“ ќе пристигнат во државава в недела, во два авиона со по 250.000 дози, а утре се очекуваат ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии
4 копии

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека засега нема голем ризик од нов бран на пандемијата со Ковид-19, но порачува на внимателност и најавува ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска во изјава за медиумите кажа дека во недела се очекуваат два авиони со кинески вакцини, по 250 илјади дози. Тие ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 24. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Утре стигнуваат 100 илјади вакцини на „Фајзер“ преку Ковакс системот, а во недела се очекуваат кинеските вакцини на „Синовак“, ...
| | веќе видена | слични

Засега нашата проценка, според сите анализи што ги правиме состојбата во околните земји, укажува дека некој голем ризик од нов бран сега во скор временски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Втора вакцина вчера примиле над 2.000 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: